Pirmasis iškylantis klausimas ar galima žaisti žaidimus ant Linux platformos? Atsakymas dvejopas ir taip, ir ne. Atsakymas ne, nes ne visi žaidimai pasileis ant šios platformos. Dauguma žaidimų turi palaikymą Linux platformai. Iš tokių variantų galime išskirti Counter Strike, Metro ir Borderlands serijas bei kt.
Bet yra ir tokių, kurie deja iš kūrėjų nesusilaukia malonės Linux platformai. Priežastis būtų, kad vis dėl to Linux nėra tokia populiari ir tesudaro tik 2 % rinkos dalies, o tai nemotyvuoja žaidimų kūrėjų leisti savo kūrinius ant šios platformos.
Taigi didelė tikimybė, kad labiausiai laukiami žaidimai neturės palaikymo ant Linux platformos. Bet nėra ko nerimauti, nes teksto eigoje pasiūlysime keletą variantų, kaip paleisti Linux nepalaikomus žaidimus.
Išskirsime keletą kategorijų:
- Linux platformą palaikantys žaidimai;
- Windows platformos žaidimai ant Linux;
- Naršykliniai žaidimai;
- Terminalo žaidimai;
Šie žaidimai gali būti paleidžiami ant Linux platformos be jokių papildomų programėlių. Tiesiog sudiegiame žaidimą ir mėgaujamės juo. Tokie žaidimai yra kurti ant Linux platformos. Taigi klausimas kur galime rasti tokių žaidimų:
Vienas iš variantų Steam žaidimų servisas. Šiuo atveju atsisiuntę Steam klientą jame galime pasižymėti, kad ieškome Linux žaidimų ir jis jums atskleis ką galite įsigyti ir žaisti.
Kitas variantas: gog.com . Šiuo atveju viskas panašu į Steam servisą. Susirandame Linux palaikomus žaidimus ir įsigiję juos galime mėgautis.
Portable Linux Games ir Linux Game Database tai tinklapai turintys nemažą Linux žaidimų kolekciją. Tai labai patogu, nes galime atsisiųsti žaidimą ir išsaugoti jį savo kompiuteryje.
Windows platformos žaidimai ant Linux
Taigi pakalbėjome apie Linux platformą palaikančius žaidimus. Metas tiems, kurie nepalaikomi. Iškyla klausimas, kaip šiuos žaidimus paleisti ant Linux platformos?
Šiuo atveju mums padės keli Linux platformos įrankiai: Wine, PlayOnLinux ir CrossOver. Taigi trumpai apie kiekvieną iš jų:
Wine turbūt populiariausias Windows programų ir žaidimų paleidimo įrankis Linux sistemoje. Juo pasinaudoję galime paleisti daugelį Windows palaikomų dalykėlių.
CrossOver tai patobulinta Wine versija, kuri pasiūlo profesionalų ir techninį palaikymą. Bet kitaip nei Wine, CrossOver yra mokamas.
PlayOnLinux taip pat paremtas Wine, bet kitaip interpretuotas. Jis turi kitokią sąsają ir yra lengviau naudojamas bei nemokamas.
Naršykliniai žaidimai
Internetas mums pasiūlo begalę naršyklinių žaidimų, kurie gali būti žaidžiami ant bet kokios operacinės sistemos. Pasinaudoję Google Chrome Web Store galime instaliuoti begalę žaidimų ant Linux ir jie bus naudojami, kaip nuo nieko nepriklausanti programa.
Terminalo žaidimai
Vienas iš Linux platformos pranašumų, kad galime žaisti žaidimus tiesiog terminale. Šiais laikais tai nėra pats lengviausias būdas žaisti žaidimus, bet tokie žaidimai, kaip Snake iš ties gali suteikti smagių akimirkų.
Tokių žaidimėlių galime rasti šiame blog'e: ttygames.wordpress.com
Taigi manau to užteks kas norės pabandyti žaidimus ant Linux platformų. Tiesa pasakius užketėjusiems žaidėjamas Linux platforma vis dėl to dar nėra pati parankiausia, bet tiems kas tik kartais mėgsta prastumti laiką žaidimais - pats tas.
Pasiremta: itsfoss.com
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą