2015-09-28

Šalys turinčios Linux platforma paremtas operacines sistemas


Taigi, pakalbėsime apie šalis, kurios turi Linux pagrindu paremtas savąsias OS. Keista, bet vis dar šioje globalioje eroje egzistuoja tokie dalykai t.y. vadinamosios nacionalinės OS. 
Tokios sistemos šiais laikais yra gėris ar blogis sunku pasakyti. Bet įdomu sužinoti šalis, o ypač tas, kurios paremtos Linux.

Kinija
Kinija turi kinietiškas versijas daugelio populiarių internetinių servisų. Baidu vietoje Google, Weibo vietoje Twitter, 51.com vietoje Facebook ir t.t. Taigi nenuostabu, kad Kinija turi ir savąją OS pavadinimu Ubuntu Kylin. Pavadinimas Ubuntu Kylin sako, kad ši OS paremta Ubuntu su plačiu kinų kalbos palaikymu.
Kylin ne visada buvo paremtas Ubuntu. Iš pradžių ši OS buvo paremta FreeBSD, bet vėliau 2013 metais perleista, kaip Ubuntu Kylin.

Kuba
K - Kinija, K - Kuba, K - Komunistai. Toliau kalbėsime apie kitą komunistinę šalį - Kubą. 
Kaip Kinijos Kylin, Kubos nacialinė OS Nova taip pat paremta Ubuntu. Naujausia Nova 2015 versija taikosi būti kuo paprastesnė tam, kad pakeistų Windows XP senesniuose kompiuteriuose. Taigi ji naudoja LXDE darbalaukio aplinką.
 
Šiaurės Korėja
Kita šalis iš "raudonųjų šalių" sąrašo. Šiaurės Korėja turi savąją nacionalinę OS paremtą Linux ir ji pavadinta Red Star OS. Ji kuriama nuo 2002 metų. Deja, bet informacijos apie šią OS nedaug, nes ji neturi jokios internetinės svetainės. Ir be to, kai Šiaurės Korėja yra beveik atkirsta nuo likusio pasaulio, kitos jokios informacijos nėra, išskyrus, kad ji naudoja KDE.
Pirmosios detalės apie Red Star OS buvo paviešintos rusijos studento, kuris lankėsi Šiaurės Korėjoje. Paviešintas naujienas ir paveikslėlius galima rasti čia: SPAUSTI

Indija
Didžiausia pasaulio demokratija prisijungia prie trijų komunistinių šalių turinčių savąsias paremtas Linux operacines sistemas. BOSS (Bharat Operating System Solutions), tai Debian paremta Linux OS sukurta C-DAC (vyriausybei priklausanti kompiuterinės plėtros organizacija).
BOSS Linux rinkoje jau keletą metų, bet apie ją žinios sklinda tik atsiradus naujai vyriausybei, kurios tikslas yra išplėsti jos naudojimą už vyriausybės durų. Indijos vyriausybė taip pat priėmė atviro kodo politiką, kuri leistų sumažinti jos priklausomybę nuo Microsoft korporacijos. 

Indonezija
Indonezijos Informatikos Instituto tyrimų centras sukurė IGOS Nusantra Linux tam, kad populiarinti Linux OS Indonezijoje. Ši OS nuolat naujinama kartu su bendruomene ir turi keletą variantų įskaitant IoT palaikymą (Internet of Things).
 
Turkija
Turkijos vyriausybė sukūrė Pardus Linux 2005 metais. Ši OS paremta Debian ir naudoja KDE. Pardus vertinama dėl PiSi paketų valdymo sistemos.
 
Rusija ir Iranas

Kartu Rusija ir Iranas turėjo dirbti ties viena nacionaline operacine sistema paremta Linux. Naujienos pradingo prieš 4-5 metus, bet iki šiol nėra jokio patvirtinimo, kad jų kurta OS kur nors naudojama.
Sklinda gandai, kad Iranas 2012 metais paleido Zamin OS, bet deja šiai informacija nėra jokio patvirtinimo.

Taigi tiek informacijos apie šalis, kurios sumastė sukurti Linux paremtas savąsias nacionalines operacines sistemas.

Pasiremta: itsfoss.com

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą