Robotas-pilotas PIBOT, kurį sukūrė Pietų Korėjos mokslininkai, naudojasi lėktuvo jutiklių duomenimis ir tuom ką pats mato kameros pagalba. Orlaivį jis valdo savo rankomis. Roboto kūrėjai sako, kad net kai kuriose situacijose pranašesnis už žmogų, pavyzdžiui jis "tvirčiau" valdo lėktuvą pakilimo ir tupimo stadijose.
Kol kas šis robotas pilotuoja tik lėktuvo simuliatorių, taigi vietoje tikrojo piloto tikrose reisuose mes jį dar ne greit išvysime. Be to, siekiant pagerinti pilotavimo įgūdžius, PIBOT kūrėjai dirba ties nuotolinio valdymo pulteliu. Ne taip ir sunku įsivaizduoti ateitį, kurioje vietoje pilotų žmonių bus robotai valdomi iš žemės.
Ar prasmingas šis projektas?
Iš esmės, kuom gi šis robotas skiriasi nuo kokio nors autopiloto, kuris gali nutupdyti ar pakelti į orą lėktuvą. Tai fizinis apvalkalas, tarsi jo "išorinis" pasirodymas piloto krėsle vietoje paprasto autopiloto.
Kuriais atvejais gali būti naudinga tokia roboto funkcija?
Įdomiausia šio projekto idėja tai distancinis valdymas. Kad ir ką kalbėtume, bet žmogaus smegenys yra geresnis variantas susidoroti su iškilusiomos avarinėms situacijoms, bet ir šis robotas gali būti puiki pagalba kiekvienoje tokioje situacijoje.
Situacija: pilotai nunuodyti, o priekyje laukia ekstremalus nusileidimas. Lėktuvo salone nė vieno piloto. Iš lagamino ištraukiamas robotas-pilotas, pasodinamas į piloto vietą ir iš žemės valdantis profesionalas nutupdo lėktuvą.
Pasiremta: habrahabr.ru
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą