Žmonijos istorija yra neatsiejamai susijusi su technologijų plėtra. Laikas nuo laiko žmonija išranda vis naujas technologijas, kurios kardinaliai pakeičia nusistovėjusias karines jėgas, ženkliai palengvina tam tikrų išteklių gavybą ar suteikia naujas galimybes. Atominei energijai galime suteikti visas šias tris išvardintas charakteristikas. Atsiradus atominei energijai prasidėjo naujas istorijos etapas.
1945 metų liepos 16 dieną Alamogordo bandymų poligone ryškiai sušvito didžiulis kamuolys. Slaptas projektas pavadinimu "Manhattan" buvo sėkmingai įvykdytas - žmonija išbandė naują jėgą, kurios nebuvo galima sulyginti su tuo ką tuo metu turėjo.
Visa tai atrodė taip:
Visa tai atrodė taip:
Žmonijai dar reikėjo sužinoti apie tai, kas yra radiacija ir koks jos poveikis gyviems organizmams bei aplinkai.
Tai buvo eksperimentuojama pačiu baisiausiu būdu t.y. išbandoma ant pačių žmonių.
Prasidėjo daugelį metų truksiantis atominis išbandymas, kuris formaliai buvo įvykdytas tik 1998 metais. Per visą šį laikotarpį mūsų planetoje buvo susprogdinta apie 2000 atominių užtaisų. Skaičiuojama, kad dėl šių bandymų per šį laikotarpį radiacinis fonas Žemėje pakilo 2-3 kartus.
1961 metais tuometinėje Sovietų Sąjungoje buvo išbandyta galingiausia istorijoje termobranduolinė bomba AH602.
Žinoma, atominė energija suteikė ne vien tik naujus ginklus. Žmonija sugebėjo pastatyti galingas elektrines, kurios leido suteikti elektros energiją visam regionui. Atominiai ledlaužiai suteikė naujas maršrutų galimybes: pirmasis pasaulyje atominis ledlaužis pavadinimu "Leninas" pradėjo savo darbą 1957 metais.
1970 metais Sovietų Sąjungoje sukurtas eksperimentinis atominis raketinis variklis kosminiams aparatams.
Branduolinės energijos plėtra nesibaigia. Pavyzdžiui, kuriamos plaukiojančios atominės elektrinės, galinčios tiekti energiją ir šilumą atokiose pakrančių miestuose.
Iš kitos pusės, atominės energijos rinka ne visada yra pelninga. Taigi sudėtinga pasakyti ar atominės energijos laukia šviesi ateitis. Tačiau, vargu ar žmonija visiškai atsisakys šio pavojingo, bet galingo energijos šaltinio.
Pasiremta: geektimes.ru
Komentarų nėra:
Rašyti komentarą