2015-03-08

Penkios savybės Windows 10 sistemoje, kurias įkvėpė Linux

Taigi, kaip žinome ne už kalnų pasirodys nauja Windows operacinė sistema pažymėta skaičiuku 10. Prie žodelio Windows skaičiukas 10 buvo siurprizas, nes dauguma manė, jog nauja OS bus pavadinta 9 versija. Tai paaiškina, kodėl praleistas skaičiukas 9, jog kūrėjai nenorėjo konfliktų su senais Windows 95 versijoje naudotais kodais.
Windows 10 žada naujų savybių, kurios Microsoft produkto naudotojus turėtų pradžiuginti. Šios naujovės naujos Windows sistemoje, bet ar tikrai jų nebuvo kitose OS? Keletas savybių buvo naudotos Gnu/Linux pasaulyje jau ilgą laikotarpį. Taigi šiame tekste apžvelgsime penkias Windows 10 savybes, kurios pasisemtos iš Linux sistemų.



Penkios savybės Windows 10 sistemoje, kurias įkvėpė Linux

Apibrėžiant. Nesakome, kad Microsoft šias savybes pasisavino ar nukopijavo. Tiesiog šiuo tekstu norime pasakyti, kad jos (galbūt) buvo įkvėptos kitos operacinės sistemos (Linux). Trumpiau, savybės panašios, bet įgyvendintos kitaip.

Keletas darbastalių (workspaces)

Viena iš labiausiai aptartų Windows 10 naujovių, tai keletas virtualių darbastalių. Linux pasaulyje jie žinomi, kaip workspaces. Taip galima atskirti daugelį programų skirtingose darbastaliuose bei leidžia persijungti į daugelį programų geresniu ir greitesniu keliu.
Ši naujovė Windows sistemose atsiras tik su naująja 10 versija. Linux sistemose ji buvo įdiegta jau 1998 metais, kai buvo išleista KDE 1.0 . Daugelis Linux sistemų palaiko keletą darbastalių.

Užduočių vaizdas arba langų išskleidimas

Windows 10 pasiūlys naujovę pavadintą užduočių vaizdas (task view). Paspaudus task view mygtuką gauname šiuo metu paleistų programų rinkinį.
Windows užduočių vaizdo naujovė pristatyta su nauja darbastalio aplinka. Unity ir GNOME turi šią savybę. Paspaudus Windows key gauname šiuo metu paleistų programų sąrašą.

Desktop plius internetinė paieška

Windows 10 pasiūlys patobulintą paiešką. Įvedus paieškos laukelyje ieškomą dalykėlį gausime ieškomo failo pavadinimą, instaliuotos programos, programos pavadinimą, kurią turi Windows store arba operacinė sistema atvers Internet Explorer su ieškoma fraze.
Ubuntu šią savybę savo Unity aplinkoje jau turi. Kai ko nors ieškome Unity paieškos laukelyje, gauname atsakymą apie failiukus, programas, programas iš Ubuntu Software Center, Amazon tinklalapio paieškos. Taip pat į paieškos rezultatus patenka ir socialiniai tinklai: Wikipedia ir Youtube.

Borderless langai

Tai labai mažas atnaujinimas, bet Windows 10 sistemoje bus mažiau langų. Tai suteiks švaresnį ir akiai malonesnį vaizdą.
Ši naujovė Ubuntu sistemoje buvo įdiegta visai nesenokai, t.y. su 14.04 versija.

Bendradarbiavimas tarp telefonų ir kompiuterių OS

Microsoft savo naujoje sistemoje pažadėjo geresnį bendradarbiavimą tarp telefonų ir kompiuterių Windows 10 sistemoje.
Ubuntu pirmieji numatė bendradarbiavimo tarp šių įrenginių reikalingumą, nors telefono šiam reikalai dar neturi. Bus įdomu pamatyti, kaip Ubuntu Unity atrodys, kai šiais metais bus išleistas Miezu - pirmasis Ubuntu telefonas.

Pasiremta: itsfoss.com

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą