2014-08-04

Kaip veikia „LIBERATOR“ arba kaip mes atsispausdinom ginklą (vertimas)


Jei yra 3D spausdintuvas ir brėžiniai. Tai ko gi daugiau reikia, norint atsispausdinti ginklą.

Aš nelabai gaudausi ginkluose, todėl galiu klysti aprašydamas kai kurias ginklų dalis. Jei kas žinot tikslius pavadinimus, tai patarimai visada laukiami. Taip pat komentaruose yra laukiamas fleimas, trolinimas, sąmokslo teorijos ir pigi 3D spausdintuvų reklama (vert. pastebėjimai), nuomonės kaip „Dabar bet koks kreivarankis galės spausdinti ginklus ir visus iššaudys“ ir „Dabar aš atsispausdinsiu ginklą ir jokie marozai man nebaisūs“.  Nepageidaujami klausimai „Ar iš jo galima šaudyti“ (originalaus straipsnio autorius teigia, kad nebandė juo šaudyti). Ir šiaip būtinai perskaitykite „Atsakomybės atsisakymą“ straipsnio pabaigoje.
Kaip atrodo pats eeee....  įrenginys – jūs galite pamatyti pirmame paveikslėlyje. O jis yra sudarytas iš  16 dalių (palyginimui tas pats Makarov pistoletas sudarytas iš 32 dalių).


Bendras svoris – 162 gramai. Tiesą sakant svoris gali skirtis priklausomai nuo detalių užpildymo. Aš įtariu užpildimą reikėjo daryt maksimalų, bet aš to nepadariau. Paties sunaudoto plastiko svoris didesnis dėl to, kad buvo išnaudotas padėklui ir atramai.
Tvirtinimai – kaištiniai. Detalėse, kurias reikia jungti tarpusavyje yra sutampančios skylutės ir į jas galimą įkišti kaištį. Aišku prieš tai sudėjus dvi jungiamas detales.
Įrenginys buvo atspausdintas ant spausdintuvo UP! kompanijos 3DPHOME. Dėl per mažo darbinio ploto teko spausdinti net 4 kartais ir dar du kartus perspausdinti sulaužytas surinkimo metu detales. Bendras spausdinimo laikas 20 valandų.

Ginklo rėmas su ertme nuleistukui:


Ertmės vamzdžio tvirtinimui ir fiksavimui:


Štai ir pats vamzdis su atsikišusia detale. Ji naudojama fiksavimui pasukant:


Čia pažymėtos dvi padėtys, užfiksuota ir ne:


Rankena:


Prie rėmo tvirtinama kaiščio pagalba:
 

Štai taip:


Kadangi spausdinimas vyko kambaryje, kuriame buvo nuolatos uždarinėjamas ir atidarinėjamas langas atsirado keletas įtrūkimų:

Kaip aš suprantu, jie atsirado dėl šiluminio plastiko plėtimosi. Teko įlašinti kelis lašus acetono ir smarkiai suspaust rėmą maždaug 20 sekundžių ir įtrūkimas susiklijavo.
Pereikime prie pistoleto mechanizmo. Nuleistukas yra bendrai sujungtas su dalimi atsakinga už gaiduko nulaikymą.


Tas pats daiktas tik su ant jo uždėta spyruokle (spyruoklę grąžina įrenginį į buvusią padėtį iki šūvio. Palengvina pertaisymą).


Rėmas nuleistukui:


Išpjova nuleistukui:


Štai taip atrodo nuleistukas surinktas kartu su korpusu:


O taip iš vidaus:


Nuspaudus nuleistuką spyruoklė susitraukia:


Kad grąžinti jį į pirminę poziciją, taip padaryta pertaisymo patogumui.


Taip ir nepavyko rasti pavadinimo šiai daliai, bet galime ją pavadinti rėmu smogiamojo mechanizmo:


Pamenat tris skylutes rėme, tai tokios pat skylutės ir čia. Jos abi jungiamos tarpusavyje, bet apie tai šiek tiek vėliau.

Čia matom gaiduką ir kaištį jo tvirtinimui:


Gaidukas įstatomas į rėmą ir tvirtinamas kaiščiu:


Kadangi tvirtinime naudojamas tik vienas kaištis, tai gaidukas gali judėti nuo štai tokios padėties:


Iki tokios ir šiek tiek daugiau:


Praeitoje nuotraukoje pavaizduotos kovinės spyruoklės - dvi sraigės:


Kaip galima pastebėti, kad centre ertmės yra neapvalios. Jos yra naudojamos sujungimui. Sraigės tvirtinamos prie rėmo, kad apsaugoti nuo pasisukimo šūvio metu. Štai taip atrodo iš vienos pusės ir kitos:


Toliau jos yra sujungiamos štai tokiomis detalėmis:


Kaip jas tiksliai pavadint nežinau. Jos tarnauja tvirtinimui, kaip spyruoklės prie gaiduko. Kodėl jos dvi ir viena iš jų laisvai juda, apie tai išlieka paslaptis. Pirmais kartais detalės lūždavo beveik po kiekvieno šūvio. Problema išsisprendė detales spausdinant vertikaliai. Ir mirkinimas acetone. Dėl neprezentatyvios spyruoklių išvaizdos taip pat kaltas acetonas. Detalės ne iki galo išdžiuvo ir liko po viršutine plėvele, susidarė ertmes. Jokioms charakteristikoms tai neturi įtakos.

Štai taip atrodo smūginis mechanizmas:


Dabar galima paimti tris kaiščius ir juos įstatyti į rėmą:


Kaiščiai įkišami su dideliu pasipriešinimu bet pirštais tai įmanoma padaryti:


Ginklas beveik baigtas. Liko tik vamzdis:


Vienas pabuvojo acetone, o kitas ne. Kontroline grupė:


Mechanizmas surinkimo metu:


Kai yra nuleidžiamas gaidukas, jis suspaudžia spyruoklę ir paleidimo mechanizmas užkabina gaiduką:


Ir dabar tik laukia nuleistuko paspaudimas, kad su visa jėga gaidukas trenktų per skiltuvą:


Skiltuvas yra ne kas kita, o vinis nupjautas iki reikiamo išmatavimo, kad gaidukas šūvio metu perduotų smūgį skiltuvui, o tas šovinio kapsulei.

„Atsakomybės atsisakymas“

Visos aukščiau nurodytos nuotraukos yra nuotraukų redagavimo bei 3D modeliavimo programų rezultatas. Mes nespausdinom ginklo, o tiesiog pajuokavom. Taip taip „pajuokavom“ (vert. sarkazmas).

Pasiremta: habrahabr.ru

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą